Centrum Usług Społecznych w Śremie realizuje Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2023 (FEPŻ) przy współpracy z Wielkopolskim Bankiem Żywności w Poznaniu.

Do przekazania osobom spełniającym kryteria będzie ok. 54 tony żywności.

Pomoc żywnościowa będzie przekazywana osobom najbardziej potrzebującym jako zestaw artykułów spożywczych w formie paczek żywnościowych.

Zestaw roczny artykułów spożywczych obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 34 kg na osobę tj. groszek z marchewką, dżem truskawkowy, makaron jajeczny świderki, mąka pszenna, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna, mleko, ser podpuszczkowy, szynka wieprzowa mielona, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szprot w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, fasolka po bretońsku.

Do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ uprawnia dochód nieprzekraczający 265% kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej tj.

– 2 056,40 PLN dla osoby samotnie gospodarującej

– 1 590 PLN dla osoby w rodzinie

oraz przynajmniej jedna z przesłanek trudnej sytuacji życiowej, o których mowa w art. 7 ustawy.

Aktualnie przyjęto 200 skierowań uprawniających do odbioru żywności.

Osoby chętne do skorzystania z tej formy wsparcia prosimy o kontakt z Centrum Usług Społecznych w Śremie  pod numerem telefonu 557 778 362.