Deklaracja dostępności Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Rodzaj rozwiązania cyfrowego, którego dotyczy deklaracja
- strony internetowej
Adres strony internetowej, której dotyczy deklaracja
- deklaracja dostępności dotyczy strony https://pcprsrem.pl
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
- Jeden z elementów na stronie nie posiada unikalnego identyfikatora (identyfikator ten wystąpił już na stronie wcześniej),
- Umieszczone w serwisie filmy pochodzą z serwisu You Tube i nie mają dołączonych napisów dla osób niesłyszących.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Kuźniak, adres e-mail: pcpr@pcprsrem.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 61 28 30 373. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie
- E-mail: pcpr@pcprsrem.pl
- Telefon: 61 28 30 373
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Karolina Gałuszka — kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie
- Adres: ul. Dutkiewicza 5, 63 – 100 Śrem
- mejl: pcpr@pcprsrem.pl
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie mieści się w Śremie, przy jednokierunkowej ul. Dutkiewicza 5. Do budynku Urzędu klienci mogą wejść jednym wejściem głównym, do którego prowadzą schody oraz specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych. Budynek składa się z parteru i piętra, na które prowadzą schody z poręczą. Po przekroczeniu pierwszych drzwi znajduje się przedsionek, w którym po lewej stronie na ścianie umieszczona została tablica tyflograficzna dla osób niewidomych i słabowidzących z opisami w alfabecie Braille’a. Na tablicy znajduje się mapa dotykowa prezentująca przestrzeń parteru urzędu, z rozmieszczeniem i opisem najważniejszych pomieszczeń. Obsługa klientów niepełnosprawnych prowadzona jest na parterze. W budynku tym znajdują się wszystkie działy jednostki. Na miejscu dostępni są pracownicy posługujący się językiem migowym. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W przypadku trudności w poruszania się, wszelkie sprawy można załatwić na parterze budynku po przywołaniu danego pracownika przez pracownika Biura Obsługi Klienta. Za budynkiem znajdują się miejsca parkingowe – brak miejsc wydzielonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, na korytarzu po prawej stronie. Budynek ma jedno wyjście ewakuacyjne na parterze, do których prowadzą drogi komunikacji ogólnej wraz z jedną zlokalizowaną centralnie klatką schodową.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Zgodnie z art. 6 pkt 3 ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie zapewnia obsługę z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się poprzez:
- korzystanie z poczty elektronicznej,
- przesyłanie wiadomości z wykorzystaniem komunikatorów internetowych,
- strony internetowe spełniające standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych poza wyjątkami wskazanymi w deklaracji dostępności
- komunikację audiowizualną, w tym z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. W przypadku konieczności kontaktu z udziałem tłumacza języka migowego należy zgłosić ten fakt minimum na 3 dni przed planowaną wizytą.
W budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie udostępniony jest system wspomagania słuchu w postaci pętli indukcyjnej do obsługi osób słabosłyszących.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie zapewnia na stronie internetowej informacje o zakresie działalności PCPR w postaci:
- elektronicznego pliku zawierającego tekst odczytywalny maszynowo
- nagrania treści w polskim języku migowym
- informacji w tekście łatwym do czytania
Zarządzenie dotyczące powołania Koordynatora ds. Dostępności