Plakat promujący Ogólnopolską kampanię „Już jesteś?”

Rodzinę zastępczą tworzą zwykli ludzie, którzy robią niezwykłe rzeczy. To rozwiązanie pomocowe dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Samotne dziecko, które trafia do rodziców zastępczych, otrzymuje ze strony odpowiedzialnego dorosłego troskę i akceptację. To piękny dar dla małych ludzi, którzy w trudnym dla nich czasie potrzebują ciepła, wsparcia i miłości.

Plakat promujący Ogólnopolską kampanię „Już jesteś?”

Rodzic zastępczy, jak każdy rodzic, jest rzecznikiem dziecka i zawsze powinien tak postrzegać swoją rolę. Codzienność rodziny zastępczej to zarówno radość z osiągnięć i postępów podopiecznych, jak i sytuacje, które mogą wywoływać poczucie rozczarowania. Kluczem do sukcesu wychowawczego jest odpowiedzialna, codzienna praca rodzica zastępczego, otwarcie się na nowe doświadczenia i samorozwój, które pozwalają na stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozwoju dziecka. Tylko w takich warunkach początkowo nieufne i wystraszone dziecko może w zdrowy sposób rozwijać się i nabierać pewności siebie w niezagrożony sposób.

Kampania ma na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa oraz wzmocnić społeczny dyskurs na rzecz wsparcia i rozwoju rodzin zastępczych.

W przestrzeni medialnej zobaczymy spoty czy reportaże z rodzinami zastępczymi, które przybliżą historie niesamowitych rodzin. Twórcami kampanii “Już jesteś?” jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”.

Więcej na temat kampanii: https://rodziczastepczy.pl/

Ogólnopolska kampania „Już jesteś?” – spot promujący
Ogólnopolska kampania „Już jesteś?” – spot promujący
Ogólnopolska kampania „Już jesteś?” – spot promujący