Realizacja projektu Aktywna integracja – sposobem na pozytywne zmiany trwa już prawie rok. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i z tej okazji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie wyszło z inicjatywą zorganizowania w ramach projektu jednodniowego wyjazdu dla rodzin zastępczych z terenu powiatu śremskiego.
W minioną sobotę dnia 16 grudnia 2017 roku dzieci przebywające w pieczy zastępczej wzięły udział wraz ze swymi opiekunami w warsztatach wyjazdowych w Deli Park w Stęszewie.

Zaplanowane zostały warsztaty kulinarne, których głównym założeniem było udekorowanie świątecznego piernika oraz warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności manualne i stworzyć piękną choinkę z różnego rodzaju materiałów dekoracyjnych. W czasie trwania obydwu warsztatów rodzice i opiekunowie mogli bacznie obserwować swoje pociechy, jak również korzystać z innych atrakcji, jakie oferuje ośrodek. Po zakończeniu wszystkich czynności warsztatowych wszystkie dzieci mogły spędzić czas w Małpim Gaju, wspinać się po drabinkach, zjeżdżać ze zjeżdżalni i skakać do woli – słowem – robić to, co lubią najbardziej. Dla nieco starszych dzieci zaplanowane zostały zajęcia z animatorem, gdzie w rytm świątecznych melodii prezentowane były przez najodważniejszych ochotników ciekawe układy taneczne. Pogoda nie rozpieszczała w ten dzień nikogo, kto zdecydował się na odwiedziny w Deli Park, aczkolwiek organizatorzy zadbali o ciepły posiłek i gorący napój dla każdego z uczestników. Na koniec wszystkie dzieci mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem i powiedzieć mu, co naprawdę chciałyby dostać pod choinkę. Pięknie ubrany Mikołaj czekał w swym gabinecie na ogromnym tronie i cierpliwie wysłuchiwał każdego dziecka.
Ostatnim punktem programu były iluminacje świetlne, których niesamowity efekt podziwiać można było tuż po zmroku. Wtedy już każdy poczuł tą prawdziwą magię świąt!

Poniżej kilka zdjęć: