Dnia 14 marca 2018 roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie rozpoczął się cykl szkoleń pn. „Żyj zgodnie z własnym zdrowiem” realizowany w ramach projektu Aktywna integracja – sposobem na pozytywne zmiany.
W spotkaniach uczestniczyło 10 osób pełniących funkcję rodziny zastępczej, którzy borykają się z problemami żywieniowymi swoich dzieci. W terminach: 14, 21, 22 i 29 marca 2018 roku zgodnie z harmonogramem realizacji zadania odbyły się zajęcia prowadzone przez dietetyka panią Martę Jaskułę.
Oprócz podstawowych zasad zdrowego odżywiania, uczestnicy dowiedzieli się o wpływie żywienia na rozwój dzieci, konsekwencjach spożywania danych produktów w nadmiernych ilościach oraz konsekwencjach niedoboru poszczególnych składników codziennej diety. Poruszony został również problem otyłości oraz anoreksji, których podłożem są złe nawyki żywieniowe, stres i problemy emocjonalne. Najczęściej poruszanym tematem podczas zajęć było poszukiwanie zdrowych alternatyw żywieniowych dla cukru w diecie najmłodszych podopiecznych.
Na ostatnim spotkaniu każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.